 JERUZALEM - De Palestijnse Hamas maakt zich schuldig aan een vorm van marteling door de gevangengenomen Israëlische militair Gilad Shalit van ieder contact met de buitenwereld afgesloten te houden. Dit zegt de mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch (HRW) vrijdag. Hamas houdt Shalit geïsoleerd sinds de nu 23-jarige militair vier jaar geleden gevangen werd genomen.
Hij heeft geen contact mogen hebben met familie, maar ook niet met vertegenwoordigers van het internationale Rode Kruis, aldus HRW. Volgens HRW wordt Shalit 'onmenselijk en wreed' behandeld.
Onderhandelingen over Shalits vrijlating, waarbij hij, als het aan Hamas lag, zou worden geruild tegen honderden Palestijnse gevangenen, zijn vastgelopen. Onder de Palestijnen die Hamas vrij wil hebben zijn extremisten die aanslagen hebben gepleegd en de dood van Israëliërs op hun geweten hebben. |