|
|
|
|
| Laatste artikelen |
| 5786: het jaar waarin volgens rabbi Kessin de wereld richting de Mosjiach beweegt |
Soms zijn er momenten in de geschiedenis waarop gebeurtenissen, teksten en oude overleveringen ineens lijken samen te vallen. Voor veel mensen blijven dat toevalligheden. Maar binnen de Joodse traditie wordt al duizenden jaren gezocht naar patronen in de geschiedenis — patronen die mogelijk iets onthullen over de weg die de wereld aflegt richting de Geoelah , de uiteindelijke verlossing.
Door Jodendom-online, 10 maart 2026 Rabbaniem hebben zich door de eeuwen heen...
|
|
|
|
|
| Uitgelicht dossier |
| Lasjon Hara |
Lasjon hara' is informatie dat belastend en nadelig voor de betrokkene is, maar altijd waar. Iemand die lasjon hara’ spreekt, wordt gemotiveerd door zijn sterke menselijke drang zichzelf belangrijker te voelen. Hij stelt zichzelf boven de ander en wordt omringt door irritante, onachtzame,... |
|
|
|
|
|
|
|
| Sjabbat |
| Parasja: |
|
| Aanvangstijd: |
|
| Eindtijd: |
|
|
|
|
| Jom Hazikaron |
16 april 1497: Op last van de koning van Portugal werden alle joodse kinderen onder de 14 jaar bij de ouders weggehaald en in afgelegen gebieden gedoopt en als christen opgevoed. 16 april 1941: 133 joden uit de Parijse voorstad Suresnes door de nazi’s terechtgesteld. Reden: ondergrondse verzet. 16 april 1942: De SS-Politzeifrührer von Alvensleben rapporteerde naar Berlijn dat het schiereiland Krim “judenfrei” was. Ontruiming getto Gostynin (PL). Ongeveer 2000 joden werden gedeporteerd naar vernietigingskamp Chelmno. |
|
|
| Pasoek |
| Misjnàh Pirke Avot 5:10 |
| Er zijn vier karakters bij mensen:
1. Hij die zegt: het mijne is het mijn en het jouwe is het jouwe, dat is een middelmatig karakter. Sommigen zeggen: Dat is het karakter van Sodom.
2. Het mijn is het jouwe en het jouwe is het mijne, dat is de am ha-arets (degene die de Tora niet kennen)
3. het mijne is het mijne en het jouwe is het mijne, dat is de boze.
4. het mijne is het jouw en het jouwe is het jouwe, is de tsaddiek (de vrome).
|
|
|
| Informatie |
| Artikelen: |
1.478 |
| Dossiers: |
255 |
|
|
|
| Aantal bezoekers |
| Vandaag: |
44 |
| Deze maand: |
25.363 |
| Dit jaar: |
138.216 |
| Totaal: |
4.705.647 |
| Vanaf 5 januari 2003 |
|
|
|