13 Ijar 5786 | 30 april 2026
Mededelingen
Laatste artikelen
5786: het jaar waarin volgens rabbi Kessin de wereld richting de Mosjiach beweegt

Soms zijn er momenten in de geschiedenis waarop gebeurtenissen, teksten en oude overleveringen ineens lijken samen te vallen. Voor veel mensen blijven dat toevalligheden. Maar binnen de Joodse traditie wordt al duizenden jaren gezocht naar patronen in de geschiedenis — patronen die mogelijk iets onthullen over de weg die de wereld aflegt richting de Geoelah , de uiteindelijke verlossing. Door Jodendom-online, 10 maart 2026 Rabbaniem hebben zich door de eeuwen heen...

Uitgelicht dossier
Dromen en profetie
Er wordt onderscheid gemaakt tussen een droom en een profetie. Een profetie gaat altijd over de toekomst en een droom gaat over het verleden of het hier en nu. De toekomst is nog niet bekend.
Publicisten
Sjabbat
Parasja:
Aanvangstijd:
Eindtijd:
Jom Hazikaron

30 april 1349:
De joden van Radolfszell werden vermoord, omdat zij beschuldigd werden de drinkwaterbronnen te hebben vergiftigd waardoor de Zwarte Dood (Pest) uitbrak.

30 april 1679:
Auto-da-fe in Palma de Mallorca. 62 “bekeerde” joden werden voor levenslang opgesloten omdat zij werden beschuldigd van het praktiseren van het jodendom.

30 april 1940:
164.000 joden leefden in het getto van Lodz (PL) met een oppervlakte van 4 vierkante kilometer.

30 april 1942:
20.000 joden van Wloclawec werden binnen 1 week naar het vernietigingskamp Chelmno gedeporteerd. Allen kwamen om het leven.

300 joden werden middels een “Aktion” door de SS gedood.

200 joden van Brzesc Kujawski (PL) werden naar Chelmno gedeporteerd waar ze allen om het leven kwamen. 1000 joden op de transport van Theresienstadt naar het getto van Zamosc.

30 april 1943:
400 joden van Florina (GR) werden door het Duitse leger weggevoerd naar Veroia om gedeporteerd te worden naar Auschwitz.

2000 joden van Wlodawa gedeporteerd naar Sobibor.

Pasoek
Edoejot 5:6
Het is beter om je leven lang in de ogen van de mens als een dwaas te worden beschouwd, dan één moment als zondaar in de ogen van G’d
Informatie
Artikelen: 1.478
Dossiers: 255
Aantal bezoekers
Vandaag: 151
Deze maand: 47.575
Dit jaar: 160.428
Totaal: 4.727.859
Vanaf 5 januari 2003
 
 
Contact Zoeken Noachieden Online Beheer
 
Copyright © 2026 Jodendom Online. Alle rechten voorbehouden.