2 Sjewat 5786 | 20 januari 2026
Mededelingen
Laatste artikelen
Verslag – Historische en Juridische Reflectie op de Palestijnse Kwestie

Handout onderbouwing historisch, juridische onderbouwing rond claim van de Palestijnen op het land Palestina 1. Wat is Palestina? De naam Palestina is geen oorspronkelijk Arabisch concept. Ze werd ingevoerd door de Romeinse keizer Hadrianus rond 135 n.Chr., als strafmaatregel na de Joodse Bar-Kochba-opstand, om de naam Judaea uit te wissen. In die zin is 'Palestina' van oorsprong een koloniale hernoeming bedoeld om de Joodse identiteit van het gebied te vernietigen. Gedurende het...

Uitgelicht dossier
Bevriezing van de nederzettingen
Met de term 'bevriezing van de nederzettingen' wordt een [voorlopige] bouwstop in de door Israel vermeende bezette gebieden. Dit met doel om het vredesproces tussen Israel en de Palestijnen te bevorderen.
Publicisten
Sjabbat
Parasja:
Aanvangstijd:
Eindtijd:
Jom Hazikaron

20 januari 1942:
In Berlijn vond onder voorzitterschap van Reinhard Heydrich, hoofd van het “Reichssicherheitshauptamt”, de “WannseeKonferenz” plaats, gewijd aan de “Endlösung der Judenfrage”. Aan deze bijeenkomst werd deelgenomen door tal van vertegenwoordigers van regeringsinstanties en door Adolf Eichmann die belast werd met de uitvoering van de plannen voor uitroeiing van 11.000.000 (elf miljoen) Europese joden

20 januari 1943:
Deportatie naar het vernietingskamp Auschwitz van 2000 joden uit het getto van Theresienstadt. 1760 mannen, vrouwen en kinderen werden onmiddellijk na aankomst in Auschwitz naar de gaskamers gestuurd. 160 mannen en 80 vrouwen werden geïnterneerd in het kamp Auschwitz II-Birkenau.

Vertrek van het eerste transport van dit jaar van het verzamelkamp voor joden Drancy, ten NO van Parijs, met bestemming Auschwitz. Dit transport telde 1155 joden; 864 werden bij aankomst in Auschwitz onmiddellijk vergast. Van dit transport zouden bij de bevrijding van het kamp in januari 1945 nog 47 mannen en 17 vrouwen in leven zijn.

60 bejaarde joden werden door de nazi’s weggehaald uit het joodse bejaarden tehuis in de Italiaanse stad Triëst. Waar zij heen werden gebracht is niet bekend; geen van hen is teruggekeerd.

20 januari 1945:
In het kamp Auschwitz II Birkenau werden 4000 joden doodgeschoten.

Pasoek
TB Joma 84b
Rabbi Jehoeda Hanassi: De Grote Verzoendag, Jom Kippoer, brengt kwijtschelding van zonden teweeg. Zelfs voor diegenen die individueel niet tot inkeer zijn gekomen.
Informatie
Artikelen: 1.477
Dossiers: 255
Aantal bezoekers
Vandaag: 556
Deze maand: 21.093
Dit jaar: 21.093
Totaal: 4.588.524
Vanaf 5 januari 2003
 
 
Contact Zoeken Noachieden Online Beheer
 
Copyright © 2026 Jodendom Online. Alle rechten voorbehouden.